TWORZENIE OPROGRAMOWAWNIA - STUDIA CZY SAMODZIELNA NAUKA
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ+
Programowanie stało się w ostatnim czasie bardzo popularnym zagadnieniem. Nasze życie coraz bardziej przenosi się w świat wirtualny, a technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Język programowania staje się językiem całego globu. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na kompetencje tego rodzaju jest tak wysokie. Trudno także nie wspomnieć także o nieprzeciętnie wysokich propozycjach finansowych, jakie dostają na co dzień poszukujący pracy programiści. Jak i kiedy zainteresować się programowaniem, aby stało się ono nie tylko Twoją pasją, ale i zawodem? Poprzez studia lub odpowiednie kursy? A może samodzielną naukę?

Tworzenie aplikacji w praktyce a dyplom

Opierając się tylko na opiniach, jakie można przeczytać w sieci, można odnieść wrażenie, że studia w Polsce nie mają większego sensu, kiedy bierze się pod uwagę praktyczne umiejętności kodowania. Studiowanie jednak posiada inne ważne atuty, których wartość może nie być tak oczywista na pierwszy rzut oka. Nawiązane znajomości i zdobyte kontakty mogą bardzo zaprocentować w przyszłości. Podobnie jak możliwości, które oferują wydarzenia i eventy akademickie. Ponadto, nabycie kompetencji miękkich w relacjach z innymi może być bardzo przydatne w późniejszych relacjach biznesowych. Wyróżniający się dyplom i tytuł mogą otworzyć nam również nowe możliwości na późniejszym etapie drogi zawodowej. Wszystko to sprawia, że warto rozważyć wybór studiów, nawet jeśli skłaniamy się bardziej ku drugiej opcji, jaką jest samodzielna nauka.

Tworzenie aplikacji samodzielnie jako forma nauki

Samodzielna nauka jest konieczna bez względu na to, czy skupimy się na tylko na niej, czy godzimy ją ze studiami. Najlepszym sposobem na nabycie odpowiedniej wiedzy i kompetencji jest tworzenie oprogramowania samodzielnie. W ten sposób nabywamy wiedzę praktyczną, a to właśnie praktyka liczy się najbardziej w przypadku późniejszej ścieżki zawodowej. Dobry programista z doświadczeniem znajdzie zatrudnienie bez względu na to, czy posiada dyplom uczelni wyższej. Dobrym pomysłem na rozszerzenie własnych kompetencji, są także intensywne kursy programowania. Umożliwiają one nabycie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i zdobycie praktycznych umiejętności.

Wszystkie rozwiązania mają swoje zalety i wady. Pogodzenie studiów wraz z samodzielną nauką wymaga poświęcenia dużego nakładu czasu i zaangażowania. Decydując się na naukę w domowym zaciszu , musimy wziąć pod uwagę, jak wiele samodyscypliny to od nas wymaga. Nikt również nie zweryfikuje naszych działań i ewentualnych błędów. Kursy natomiast mają ciekawą formę i wiele zalet, jednakże zazwyczaj sporo kosztują.

Bez względu na rozwiązanie, na jakie się zdecydujemy, musimy wiedzieć, że na rynku liczy się przede wszystkim praktyka, dlatego warto jak najwcześniej zacząć budować swoje portfolio, które jest najlepszym poświadczeniem naszej wiedzy.


Podobał Ci się artykuł? Masz na ten temat inną opinię? Chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami? Napisz do nas na adres: hello@morefromit.com.

ZOBACZ RÓWNIEZ

Say hello
JESTEŚ GOTOWY
DO STARTU?

Moment wejścia na pokład tuż przed podróżą zawsze jest nieco stresujący. Ale pamiętaj, że masz pierwszeństwo. Usiądź wygodnie w fotelu, a my zadbamy o to, by podróż przebiegła bez przeszkód.

Jeśli masz wątpliwości, porozmawiaj z naszymi klientami o warunkach współpracy, jakie oferujemy. Możesz również skontaktować się z nami online.

Jeśli marzy Ci się kosmiczna przygoda, dobrze trafiłeś. Zapraszamy do startu.

logo morefromit

MOREFROMIT sp. z o.o.
PL. SOLNY 14A/6
50-062 WROCŁAW

NIP: 8971832641
REGON: 36609544500000
KRS: 0000652804